hd & taketina info

Tento formát aktuálně nenabízíme !

Informační dopis pro zájemce o víkend „Rytmus & znovupropojení“

Milí přátelé,

děkujeme Vám za projevený zájem o účast na našem víkendovém dýchání s „živou hudbou“, Taketinou, sweatlodge a bubnováním v jejich jedinečném propojení.

Facilitátory HD jsou Michael a Zora Vančurovi a spolupracovníci. Taketinu k nám přivážejí ze Švýcarska hudebníci Andreas Wittwer a Astrid Bosshard.


čtvrtek 18h až neděle (přibližně 15-16h)

Časový rámec víkendového setkání:

čtvrtek – začátek v 19h večeří, ale jste vítáni již dříve. Ubytování nejlépe mezi 18-19h. Po večeři se společně seznámíme s místem, programem a úvodem do Taketiny.

pátek – Andreas se svou kolegyní Astrid nás budou dále provázet objevováním rytmu skrze Taketinu. Tlumočení do češtiny je zajištěno. Večer následuje „indiánská sauna“ – sweatlodge.

sobota – den je věnován holotropnímu dýchání v propojení s živou hudbou individuálně reagující na procesy dýchajících. Večer bubnovací rituál ve skupině.

neděle – budeme mít možnost sdílet zkušenosti z celého procesu a mluvit více o osobních zážitcích a také pokračovat s rytmy Taketiny.

Místo: bývalý vodní mlýn na Českomoravské vysočině nedaleko Světlé nad Sázavou. Podrobnější informace o dopravě a navigaci zašleme všem závazně přihlášeným.

Ubytování: ve společných prostorách rekonstruovaného mlýna odděleně pro muže a ženy, nebo pro partnery společně.

Potřebné vybavení: 1x prostěradlo na postel a 1x na dýchání, přezutí do domu, spací pytel, lehké oblečení na dýchání (světlé barvy mají přednost), dále oblečení do sweatlodge – muži: šortky a tričko, ženy: tričko, sukně nebo bavlněné šaty – vybírejte s ohledem na možnost ušpinění.

Prostěradlo budete potřebovat na dýchání. Na přikrytí lze použít rozepínací spací pytel nebo deku, které si přivezete na spaní. Vezměte také povlak na polštář nebo vlastní polštářek na spaní a na dýchání. 2x ručník (jeden použijete do sweatlodge) a buben: tzv. „šamanský“, rámový buben, je pro toto setkání důležitý. Pokud jej nemáte, zkuste si vypůjčit. Možnost vypůjčení bude i na místě.

Způsob stravování bude zaměřen na celkovou očistu těla a současně bude v adekvátní návaznosti na jednotlivé kroky programu. Očekávejte lehké, vegetariánské jídlo.

Pro ty z vás, kteří ještě nikdy nebyli na holotropním dýchání je důležitou součástí úvodní setkání tedy teoretický úvod s možností zodpovězení vašich dotazů. V rámci teoretického úvodu se dozvíte o historii HD, rozšířených stavech vědomí, mapě vědomí a praktické informace o průběhu dýchání i o tom, jaké zážitky lze během HD očekávat. Toto setkání se uskuteční dle domluvy  emailem. Koná se vždy od 17.00h (přibližně do 21h) na adrese: Zahradníčkova 40, Praha 5 – Motol.

Navigace: Nejlépe tramvajemi 9 a 10, které jedou ze stanice Anděl na sídliště Řepy. Vystoupíte na stanici „Hotel Golf“, sejdete vpravo dolů do údolí, přejdete potok, dáte se ulicí vlevo a druhý dům v ulici Zahradníčkově je číslo 40, zazvoňte na zvonek na levém sloupku branky, označený „Michael Vančura“ nebo „pracovna“.

Cena za teoretický úvod je 500,- Kč.

Absolvování teoretického úvodu v některém z termínů před vlastním dýcháním je nutnou podmínkou účasti na dýchání. Platí to samozřejmě pouze pro ty, kteří jste ještě naším dýcháním neprošli.

Celková cena víkendového setkání je 5900,- Kč: částka 4700,- Kč zahrnuje lektorné, letenky lektorů, pronájem prostor, dřevo, úklid. Tuto částku prosíme zaplaťte v hotovosti na místě, abychom mohli včas předat odměnu zahraničním lektorům. Částka 1200,- Kč za jídlo a ubytování – (400,- Kč/noc/+strava) je již zahrnuta v celkové ceně 5900kc.

Možnost slevy poskytujeme ve zvláštních případech omezenému počtu těch, kteří požádají předem.

Vzhledem k počtu zájemců a naší snaze nabídnout k obsazení všechna místa, jejíchž počet je omezen, prosíme o potvrzení Vašeho závazného přihlášení také zasláním zálohy  – pořadí příhlášených se tak řídí datem přijetí zálohy.

Zálohu 1000,- Kč zasílejte bankovním převodem:

číslo účtu 9323359 / 0800 (Česká spořitelna a.s., název účtu: “Michael Vančura“) do zprávy pro příjemce prosím uveďte vaše příjmení.

Storno pravidla – záloha tj. 1000,- Kč propadá pro ty, kteří nepřijedou a neodhlásí se nejpozději do 4 dnů před zahájením workshopu, tj. do neděle do 19. hodin.

Záloha se  odečítá od celkové ceny = doplatek v hotovosti činí celkem: 4900,- Kč.

Svůj zájem a závazné přihlášení  potvrďte na email: mvancura@volny.cz

Na setkání s Vámi se těší, Michael a Zora Vančurovi společně s týmem pomocníků a facilitátorů HD